Enter your keyword

Edycja 2016

PMI PC Wrocław - 19-20 maja 2016 Silver Tower Center

III Konferencja Zarządzania Projektami, to największe wydarzenie w dziedzinie zarządzania projektami na Dolnym Śląsku adresowane nie tylko do kierowników projektów. To wydarzenie dla wszystkich sympatyków i miłośników zarządzania projektami, dla których konferencja to miejsce wymiany najlepszych praktyk, dyskusji i poszerzania wiedzy. Dla których konferencja to czas szukania rozwiązań i nowych perspektyw. Tematem przewodnim trzeciej edycji konferencji są „Projekty okiem praktyka”.

Konferencja to doskonała okazja i miejsce spotkania lokalnej społeczności kierowników projektów. Łączy wykłady z panelami dyskusyjnymi oraz warsztatami, dając możliwość zdobycia praktycznej wiedzy, nowych doświadczeń i nawiązania relacji biznesowych. Prelekcje i warsztaty prowadzą uznani praktycy, poruszając różne aspekty zarządzania projektami.

Konferencja to nie tylko platforma wymiany najlepszych praktyk, promowania profesjonalizmu w zarządzaniu projektami, networkingu czy możliwość zdobycia 14 PDUs, ale przede wszystkim doskonała okazja do rozwoju osobistego.

Przygotuj się na

Odrobina statystyk

Dotychczas mamy
3

Edycja

16

Prelegentów

24

Partnerów

240

Uczestników

4680

Zjedzonych ciastek

1020

Wypitych kaw

3000

Godzin przygotowań

1500

Subskrybentów

Program konferencji 19 maja 2016

z podziałem na ścieżki

PRELEKCJE 19 maja 2016

08:00
08:30
09:00
09:30
10:00
10:30
11:00
11:30
12:00
12:30
13:00
13:30
14:00
14:30
15:00
15:30
16:00
16:30
17:00
17:30
18:00
08:00
08:30
09:00
09:30
10:00
10:30
11:00
11:30
12:00
12:30
13:00
13:30
14:00
14:30
15:00
15:30
16:00
16:30
17:00
17:30
18:00
Stream I
Stream I
Rejestracja uczestników
08:00 - 09:00

Otwarcie Konferencji PMI Wrocław

Małgorzata Kusyk PMI PC oraz Agnieszka Gasperini PMI REGION MENTOR
09:15 - 10:15
Otwarcie konferencji. Zwinna organizacja – jak stworzyć kulturę wspierającą innowacyjność?

Zwinna organizacja – jak stworzyć kulturę wspierającą innowacyjność?

Żyjemy w czasach ciągłej zmiany. Zmieniają się strategie, technologie, produkty, kultura itp. Pomimo korzyści jakie przynoszą zmiany dla organizacji, rozwiązując jej problemy, czy też odpowiadając na pojawiające się szanse, źle wdrożone powodują wiele zamętu i perturbacji. Dla większości organizacji celem transformacji jest najczęściej dostosowanie się, a rzadziej stworzenie zwinnej organizacji, czyli takiej, która szybko się zmienia. Jak zbudować organizację zdolną do ciągłej zmiany? Jakie umiejętności i kompetencje stają się krytyczne dla obecnych i przyszłych Liderów Projektu?

Podczas prezentacji podzielę się swoimi doświadczeniami w poszukiwaniu odpowiedzi na te i inne pytania dotyczące jak sprostać wymaganiom dzisiejszego złożonego i ciągle zmieniającego się otoczenia biznesowego?

Keynote Speech - Grzegorz Szałajko
10:15 - 11:15
Zanim nadejdzie wielka fala - Jak podejść do organizacji mega projektów i programów?

Zanim nadejdzie wielka fala - Jak podejść do organizacji mega projektów i programów? Złożone przedsięwzięcia takie jak mega projekty i programy rządzą się swoimi prawami. Ilość interesariuszy, poziom niepewności, złożoność organizacyjna i wiele innych czynników sprawiają, że system zarządzania nimi to znacznie więcej niż tylko przeskalowanie procesów i metod znanych z mniejszych projektów. W trakcie tego wystąpienia zostaną omówione kluczowe momenty inicjacji i wstępnego planowania dużych, złożonych przedsięwzięć. Wszystkie kroki, wyzwania oraz związane z nimi przykłady rozwiązań zostaną oparte na praktycznych doświadczeniach z rzeczywistych programów i mega projektów, realizowanych zarówno w Polsce jak i w innych miejscach świata. W tle pokazane zostaną standardy dostępne obecnie na rynku, które często wspomagają takie działania, jednak same jeszcze mają długą drogę do przebycia zanim zaczną w pełni odpowiadać potrzebom menedżerów zarządzających złożonymi przedsięwzięciami.

Przerwa kawowa

Dorota Włoch - TenStep
11:30 - 12:30
Zarządzanie wieloma, wielkimi projektami

Zarządzanie wieloma, wielkimi projektami Zarządzanie projektem nie jest łatwe. Zarządzanie ryzykownym i dużym projektem, tym bardziej. Zarządzanie wieloma, złożonymi, międzynarodowymi projektami - to sport ekstremalny, jedynie dla najlepszych.

W czasie sesji odpowiemy na kilka ważnych pytań:
- Co z zarządzania mniejszym projektem sprawdzi się w realizacji wielkiego przedsięwzięcia? - Które wnioski z realizacji wielkich projektów mogą być ważne w zarządzaniu mniejszymi projektami?
- Jakie są typowe pułapki w zarządzaniu wielkimi projektami?
- Jaką rolę odgrywa organizacja realizująca projekt w zarządzaniu wielkim przedsięwzięciem?
- Czy w dużych projektach stosuje się jakieś metodyki, czy standardy i certyfikaty mają znaczenie? - Czy dla profesjonalistów różnice kulturowe mają znaczenie? - Co robić dziś, by kiedyś wejść do tego elitarnego grona?

Maciej Bodych - Whitecom
12:30 - 13:30
Jak wygrać w Pokera? Jak wygrać jako Project Manager? Czego Project Manager może nauczyć się od gracza pokerowego?

Jak wygrać w Pokera? Jak wygrać jako Project Manager? Czego Project Manager może nauczyć się od gracza pokerowego?

Obecnie poker stał się jedną z najbardziej popularnych gier skupiających miliony graczy w rozgrywkach turniejowych zarówno na żywo jak i on-line. Wiele osób wciąż jednak wierzy, że jest to hazard lub gra dla szczęśliwców, oparta na losowym zdarzeniu, ale w praktyce można przekonać się, że rozgrywki i turnieje na światowym poziomie wygrywają wciąż Ci sami, znakomici gracze. Podczas wystąpienia zostanie zaprezentowana ścieżka rozwoju jaką przechodzą profesjonalni gracze pokerowi tak bardzo podobną do tej, którą przechodzi Project Manager. Dobre zrozumienie zasad, systematyczne podejście, zastosowanie strategii gry, a niekiedy też blefowanie zostanie zaprezentowane w odniesieniu do pracy Project Managera. Uczestnicy poznają wybrane narzędzia i techniki, które mogą wykorzystać w codziennej pracy, a dodatkowo będą mogli zaczerpnąć wiele inspiracji dla swojej ścieżki rozwoju.

Prezentacja obejmie wszystkie 3 obszary Trójkąta Rozwoju Talentów wg. PMI z przykładami z obszarów strategii i rozumienia biznesu, wiedzy i umiejętności technicznych oraz przywództwa.

Przerwa obiadowa + networking
13:30 - 14:30

Tomasz Andreasik - TenStep
14:30 - 15:30
Światowe, PMIowe nowości zarządzania projektami

Ponieważ TenStep jest firmą globalną, obecną w osiemdziesięciu krajach na świecie, ma bardzo aktualną wiedzę co się dzieje w obszarze zarządzania projektami. Na niemal każdej konferencji czy sympozjum ktoś z TenStep jest. W trakcie wykładu zostaną podsumowane najnowsze wyniki badań, wnioski i trendy związane z zarządzaniem projektami, portfelami i programami.

Szczególna uwagą poświęcona będzie poniższym zagadnieniom:
- Czy zarządzanie projektami ma szansę stać się dominującym narzędziem realizacji strategii?
- Czy ludzie związani z PM zostaną strategicznymi partnerami zarządu?
- Czy metody i metodyki pomagają w zarządzaniu, czy w nim przeszkadzają?
- Jaką rolę będzie pełnić zarządzanie portfelami?
- Czy talent management - odgrzany suchar czy epokowe odkrycie?
- Kto potrafi lepiej zarządzać projektem: kierownik czy sponsor?

Przerwa kawowa

Michał Łęgowski
15:45 - 16:45
Opracuj schemat i przekaż dalej. System procesów i delegacji zadań.

Buduj schematy zawierające standardy i szczegółowy proces tego jak krok po kroku wykonać każde możliwe zadanie. Deleguj zadania do osób o coraz niższych kompetencjach. Maksymalizuj osiągane efekty za sprawą kompletnego rusztowania dla każdego ze zbioru obowiązków jakimi obarczasz swoich podwładnych. Wdrażaj innowacje i ulepszaj swoje procesy, dostosowując je do zmian panujących w Waszym środowisku. Celem sesji jest uświadomienie menadżerom mocy płynącej ze standaryzacji, schematów i procesów, które są obsługiwane przez nisko wykwalifikowaną kadrę. Budując sprawnie działający system obejmujący wszystkie aspekty funkcjonowania organizacji, maksymalizujemy jej efekty i skupiamy się na wdrażaniu innowacji.

Closing Speech - Wojciech Walczak Agilopolis
16:45 - 17:45
Project Management doesn’t work! System Thinking view on Project Management failures.

Zakończenie

Stream II
Stream II
Rejestracja uczestników
08:00 - 09:00

Otwarcie Konferencji PMI Wrocław

Małgorzata Kusyk PMI PC oraz Agnieszka Gasperini PMI REGION MENTOR
09:15 - 10:15
Otwarcie konferencji. Zwinna organizacja – jak stworzyć kulturę wspierającą innowacyjność?

Zwinna organizacja – jak stworzyć kulturę wspierającą innowacyjność? Żyjemy w czasach ciągłej zmiany. Zmieniają się strategie, technologie, produkty, kultura itp. Pomimo korzyści jakie przynoszą zmiany dla organizacji, rozwiązując jej problemy, czy też odpowiadając na pojawiające się szanse, źle wdrożone powodują wiele zamętu i perturbacji. Dla większości organizacji celem transformacji jest najczęściej dostosowanie się, a rzadziej stworzenie zwinnej organizacji, czyli takiej, która szybko się zmienia. Jak zbudować organizację zdolną do ciągłej zmiany? Jakie umiejętności i kompetencje stają się krytyczne dla obecnych i przyszłych Liderów Projektu? Podczas prezentacji podzielę się swoimi doświadczeniami w poszukiwaniu odpowiedzi na te i inne pytania dotyczące jak sprostać wymaganiom dzisiejszego złożonego i ciągle zmieniającego się otoczenia biznesowego?

Keynote Speech - Grzegorz Szałajko
10:15 - 11:15
Zanim nadejdzie wielka fala - Jak podejść do organizacji mega projektów i programów?

Zanim nadejdzie wielka fala - Jak podejść do organizacji mega projektów i programów? Złożone przedsięwzięcia takie jak mega projekty i programy rządzą się swoimi prawami. Ilość interesariuszy, poziom niepewności, złożoność organizacyjna i wiele innych czynników sprawiają, że system zarządzania nimi to znacznie więcej niż tylko przeskalowanie procesów i metod znanych z mniejszych projektów. W trakcie tego wystąpienia zostaną omówione kluczowe momenty inicjacji i wstępnego planowania dużych, złożonych przedsięwzięć. Wszystkie kroki, wyzwania oraz związane z nimi przykłady rozwiązań zostaną oparte na praktycznych doświadczeniach z rzeczywistych programów i mega projektów, realizowanych zarówno w Polsce jak i w innych miejscach świata. W tle pokazane zostaną standardy dostępne obecnie na rynku, które często wspomagają takie działania, jednak same jeszcze mają długą drogę do przebycia zanim zaczną w pełni odpowiadać potrzebom menedżerów zarządzających złożonymi przedsięwzięciami.

Przerwa kawowa

Bartosz Liberski
11:30 - 12:30
Wpływ problemu odwlekania na powodzenie projektów

Wpływ problemu odwlekania na powodzenie projektów. Co to jest prokrastynacja i czym się różni od lenistwa i przemęczenia, pokazanie mechanizmów powstawania prokrastynacji, omówienie podłoża psychologicznego: perfekcjonizm, nawyki, przekonania, obszary pracy z odwlekaniem: osobowość i organizacja czasu pracy (narzędzia i strategie), zarządzanie osobami odwlekającymi i motywacja.

Lyubomyr Humetskyy - SoftServe
12:30 - 13:30
Successful Fixed Price Project: Is It Possible?

Successful Fixed Price Project: Is It Possible? Fixed Price contracts are one of the most challenging project contract types to execute. In order to be successful in executing such type of contracts, organizations need to possess certain result-oriented and client-oriented mindset, highly-professional and effective SDLC functions and in particular project management function as well as efficient and comprehensive project governance and knowledge management systems. Without these elements in place, successful fixed price projects are rather exceptions than a predictable result.

Considering current trends in outsourcing industry for increasing ratio of fixed price contracts, ability to successfully execute such type of projects becomes a significant factor, which influences companies growth and competitiveness on a market.

The presentation, Lyubomyr is going to present, outlines the way how SoftServe has been dealing with challenges mentioned above.

Przerwa obiadowa + networking
13:30 - 14:30

Mirosław Dąbrowski
14:30 - 15:30
Poznaj Agile jakiego jeszcze nie widziałeś!

W obecnej chwili posiadamy dziesiątki metod, praktyk oraz technik związanych ze zwinnym zarządzaniem. To, co kiedyś było jedynie (oraz aż) filozofią zostało rozwinięte do poziomu gotowych do zastosowania w praktyce rozwiązań. Agile stał się strategicznym narzędziem w rozwoju organizacji.

Uczestnicząc w prelekcji poznasz skalę oraz dojrzałość ruchu Agilowego. Zrozumiesz, że zwinność to coś więcej niż Scrum. Poznasz dojrzałe i sprawdzone w rozwiązania, które ułatwią pracę twoim zespołom. Poznasz dziesiątki metod, modeli dojrzałości oraz które pomagają a analizie poziomu zwinności organizacji. Otrzymasz dostęp do darmowej bazy wiedzy gdzie będziesz mógł poszerzać swoją wiedzę w obszarach zwinnego zarządzania projektami, programami oraz portfelem inwestycyjnym.

Jako międzynarodowy Agile Coach, przez ostatnie 12 lat pracowałem jako programista, tester, grafik, UX designer, analityk biznesowy/systemowy, audytor, administrator, kierownik projektu oraz Scrum Master. Poznałem pełen cykl rozwoju oprogramowania w kilku odsłonach i metodykach. Osobiście doświadczyłem i zrozumiałem problemy z jakimi borykają się Polskie organizacje wdrażające Scruma oraz Agila. Zarówno te małe startupy jak i te duże korporacje. Podzielę się z Tobą moimi doświadczeniami, narzędziami oraz praktykami, które wspólnie z innymi praktykami stosuje podczas transformacji organizacji w stronę zwinności…

Zapraszam na intelektualną podróż w głąb Agila. Podróż wzbogaconą silną dawka humoru i żartu, które ożywią atmosferę po obiadowej przerwie. 🙂

Przerwa kawowa

Michał Łęgowski
15:45 - 16:45
Opracuj schemat i przekaż dalej. System procesów i delegacji zadań.

Buduj schematy zawierające standardy i szczegółowy proces tego jak krok po kroku wykonać każde możliwe zadanie. Deleguj zadania do osób o coraz niższych kompetencjach. Maksymalizuj osiągane efekty za sprawą kompletnego rusztowania dla każdego ze zbioru obowiązków jakimi obarczasz swoich podwładnych. Wdrażaj innowacje i ulepszaj swoje procesy, dostosowując je do zmian panujących w Waszym środowisku. Celem sesji jest uświadomienie menadżerom mocy płynącej ze standaryzacji, schematów i procesów, które są obsługiwane przez nisko wykwalifikowaną kadrę. Budując sprawnie działający system obejmujący wszystkie aspekty funkcjonowania organizacji, maksymalizujemy jej efekty i skupiamy się na wdrażaniu innowacji.

Closing Speech - Wojciech Walczak Agilopolis
16:45 - 17:45
Project Management doesn’t work! System Thinking view on Project Management failures.

Zakończenie

PRELEKCJE 19 maja 2016

Warsztaty 20 maja 2016

z podziałem na ścieżki

Warsztaty 20 maja 2016

08:00
08:30
09:00
09:30
10:00
10:30
11:00
11:30
12:00
12:30
13:00
13:30
14:00
14:30
15:00
15:30
16:00
16:30
17:00
08:00
08:30
09:00
09:30
10:00
10:30
11:00
11:30
12:00
12:30
13:00
13:30
14:00
14:30
15:00
15:30
16:00
16:30
17:00
W1 Mirosław Dąbrowski
W1 Mirosław Dąbrowski
Rejestracja Uczestników
08:00 - 09:00

Mirosław Dąbrowski
09:00 - 12:30
Playing LeanCzym Lean Startup ma związek z Agile? Czy szybkość i redukowanie strat da się połączyć? Jaką wartość dostarcza Lean Startup i do czego służy Playing Lean?

Playing Lean to gra, stanowiąca swojego rodzaju "symulator lotu" dla innowacji oraz zrozumienia Lean Startup w praktyce. To przyjemna gra planszowa, w której gracze są zmuszeni do podejmowania trudnych wyborów, nie ryzykując swoich oszczędności życia oraz obecnego miejsca pracy. Najgorszy scenariusz to upokarzająca porażka w oczach swoich współpracowników, zadbaj, aby do tego nie doszło.

W grze Playing Lean, prowadzisz zespół od idei, pomysłu do zwycięskiego produktu. Ale droga od wizjonerskich idealistów do tysięcy klientów będzie bardzo długa. Wybory, których będziesz dokonywać będą trudne: Czy mam ryzykować swoje oszczędności by budować to co sądzę, że pokocha rynek, czy poprzez analizę rynku i eksperymenty stosować bezpieczniejsze podejście.

Playing Lean symuluje doświadczenie prowadzenia startupu. Gracze będą uczyć się podstawowych pojęć i słownictwa Lean Startup.

Obejrzyj film Playling Lean

Lunch
12:30 - 13:30

Mirosław Dąbrowski
13:30 - 17:00
Management 3.0Czy szukasz sposobów na motywację twoich pracowników? Potrzebujesz zmian, które obudzą zaangażowanie ? A być może chcesz zwiększyć zaangażowanie wewnątrz zespołu i zadbać o ich współpracę? Jesteś liderem zespołu. Scrum Masterem. Agile Coachem lub jego członkiem, który dostrzega potrzebę zmian?

Management 3.0 daje Ci nie tylko warsztaty dotyczące przywództwa oparte na rewolucyjnych refleksjach i nowych zasadach zarządzania. Management 3.0 oferuje profesjonalne narzędzia, które pomogą w rozwoju lepszej komunikacji i współpracy zespołowej.

Management 3.0 z powodzeniem można wdrażać i stosować w organizacjach, w których Agile jest głównym stylem pracy i nie tylko.

W2 Maciej Bodych WHITECOM
W2 Maciej Bodych WHITECOM
Rejestracja Uczestników
08:00 - 09:00

Maciej Bodych WHITECOM
09:00 - 12:30
Przywództwo bez formalnych uprawnień - warsztat

Realizując kolejny projekt bardzo często spotykamy się, że dedykowane nam osoby nie stanowią naszego zespołu marzeń. Niestety dla kierowników projektu w takiej sytuacji cele projektu dalej muszą być osiągnięte. Celem warsztatu jest prezentacja i przećwiczenie typowych sytuacji związanych z budowaniem, integracją i motywowaniem zespołu projektowego. Zostaną zaprezentowane przykłady różnych momentów w projekcie oraz zostaną omówione narzędzia, które kierownik projektu może wykorzystać w codziennej pracy. Jeżeli hasła „trudny członek zespołu projektowego” lub „komitet nienawiści” to Twoja codzienność, to warsztat jest dla dedykowany dla Ciebie. Podczas warsztatów zostanie przeprowadzony mini-test Twojego stylu zarządzania. Zapraszamy na warsztaty osoby zainteresowane wymianą wiedzy i doświadczeń oraz rozwojem swoich kompetencji współpracy z zespołem projektowym.

AGENDA:

Organizacja zespołu w projekcie:
- Zdobądź ile potrafisz!
- Narzędzia pracy Kierownika służące do prowadzenia zespołu projektowego.
- Organizacja zespołu dostosowana do skali projektu.
- Case: Ocena sytuacji w projekcie – kto winny?

Motywowanie i przywództwo w projekcie
- Kierownik projektu jako lider.
- Style zarządzania Kierownika projektu.
- Case: Jaki jest mój styl zarządzania?
- Case: Trudny członek zespołu projektowego.
- Budowanie autorytetu przez kierownika projektu.

Lunch
12:30 - 13:30

Maciej Bodych WHITECOM
13:30 - 17:00
Przywództwo bez formalnych uprawnień - gra symulacyjna

Gra symulacyjna: KOMITET STERUJĄCY – Szkoła przetrwania Kierownika Projektu:
- Przygotowanie pierwszego Komitetu Sterującego.
- Konflikt interesariuszy podczas Komitetu Sterującego w projekcie.
- Mediacja pomiędzy dwoma interesariuszami oraz ekspertami z zespołu projektowego.
- Ryzyka, problemy, decyzje – ciągła walka Kierownika Projektu.

Sytuacje konfliktowe w zespole i w relacjach z interesariuszami:
- Case: Konflikt terminów realizacji harmonogramu projektu w zespole projektowym.
- Poziomy konfliktu w projekcie.
- Case: Negocjacje z menedżerem liniowym dostępności osoby do projektu.
- Podsumowanie szkolenia.

W4 Paweł Gąsowski Octigo
W4 Paweł Gąsowski Octigo
Rejestracja Uczestników
08:00 - 09:00

Paweł Gąsowski Octigo
09:00 - 12:30
Templariusze - negocjacje szachowe

Jest rok 1220, Dolny Śląsk. Templariusze staraniami księcia śląskiego Henryka Brodatego, mają otrzymać ziemię w Oławie celem założenia pierwszej komandorii na terenie Polski.

Henryk Brodaty prowadzi rozmowy z Zakonem Templariuszy na temat sprzedaży im ziemi celem osiedlenia ich na jakiś czas. To może wzmocnić przewagę Henryka nad możnymi oraz poprawić nadszarpnięte relacje z Kościołem. Jednocześnie negocjuje sprzedaż dużej partii kamienia i gliny cechowi murarzy, co mogłoby znacząco podreperować pusty skarbiec książęcy.

Jednocześnie jedynym wykonawcą prac budowlanych może być gildia, która łączy murarzy i kamieniarzy. Gildia jest też częścią ligi hanzeatyckiej, która jest żywo zainteresowana współpracą z Templariuszami w zakresie ochrony karawan kupieckich, szczególnie wzdłuż szlaku Via Regia.

Czy uda się doprowadzić do końca trójstronne negocjacje między Zakonem, dworem książęcym a cechem murarzy?

Jedyne w Polsce szkolenie z unikalnej metodyki negocjacji szachowych wsparte symulacją Templariusze opartą na rzeczywistym przypadku z XIII wieku. Szkolenie trenuje negocjacje w złożonym środowisku przy uczestnictwie nie dwóch, ale trzech stron, to daje szanse poznać bardziej rozbudowane mechanizmy negocjacji, jak budowanie koalicji, analiza wielowymiarowa, zarządzanie odpowiedzialnością, wieloetapowy proces negocjacyjny.

Szkolenie mocno eksponuje aspekt asymetrii informacji i konieczności budowania strategii win-win opartej na zuafaniu. Pokazuje się, że strategie nastawione na pokonanie przeciwnika ograniczają dostęp do informacji oraz zakres scenariuszy działania.

Lunch
12:30 - 13:30

Paweł Gąsowski Octigo
13:30 - 17:00
Templariusze - negocjacje szachowe

Jest rok 1220, Dolny Śląsk. Templariusze staraniami księcia śląskiego Henryka Brodatego, mają otrzymać ziemię w Oławie celem założenia pierwszej komandorii na terenie Polski.

Henryk Brodaty prowadzi rozmowy z Zakonem Templariuszy na temat sprzedaży im ziemi celem osiedlenia ich na jakiś czas. To może wzmocnić przewagę Henryka nad możnymi oraz poprawić nadszarpnięte relacje z Kościołem. Jednocześnie negocjuje sprzedaż dużej partii kamienia i gliny cechowi murarzy, co mogłoby znacząco podreperować pusty skarbiec książęcy.

Jednocześnie jedynym wykonawcą prac budowlanych może być gildia, która łączy murarzy i kamieniarzy. Gildia jest też częścią ligi hanzeatyckiej, która jest żywo zainteresowana współpracą z Templariuszami w zakresie ochrony karawan kupieckich, szczególnie wzdłuż szlaku Via Regia.

Czy uda się doprowadzić do końca trójstronne negocjacje między Zakonem, dworem książęcym a cechem murarzy?

Jedyne w Polsce szkolenie z unikalnej metodyki negocjacji szachowych wsparte symulacją Templariusze opartą na rzeczywistym przypadku z XIII wieku. Szkolenie trenuje negocjacje w złożonym środowisku przy uczestnictwie nie dwóch, ale trzech stron, to daje szanse poznać bardziej rozbudowane mechanizmy negocjacji, jak budowanie koalicji, analiza wielowymiarowa, zarządzanie odpowiedzialnością, wieloetapowy proces negocjacyjny.

Szkolenie mocno eksponuje aspekt asymetrii informacji i konieczności budowania strategii win-win opartej na zuafaniu. Pokazuje się, że strategie nastawione na pokonanie przeciwnika ograniczają dostęp do informacji oraz zakres scenariuszy działania.

W5 Tomasz Andreasik TenStep
W5 Tomasz Andreasik TenStep
Rejestracja Uczestników
08:00 - 09:00

Tomasz Andreasik TenStep
09:00 - 12:30
Hybrydowe harmonogramowanie złożonych projektów – warsztat dla praktyków zarządzania

Zarządzasz na co dzień naprawdę złożonymi projektami? Musisz codziennie oceniać skutki zmian i przesunięć w Twoim projekcie? Używasz MS Project lub podobnych narzędzi?

Poznaj sposoby planowania, które przeniosą cię do zupełnie nowego wymiaru! Świat odchodzi od linearnych harmonogramów. XXI wiek, szybko zmieniające się otoczenie, łatwa komunikacja w projektach sprawiają, że Twoje plany muszą być gotowe na elastyczność! A Ty i Twój projekt – na wiarygodność, jakiej nie osiągniesz starymi metodami.

Na tym warsztacie pokażę Ci jak automatycznie sprawdzać czy Twój harmonogram jest porządnie zrobiony. Czy nadaje się on do wyciągania wniosków, symulacji, korekt. Bo jeśli taki nie jest, to lepiej go w ogóle nie robić! Poznamy razem metody łatwej oceny szans zakończenia projektu w terminie. To pozwoli Ci składać tylko wiarygodne obietnice interesariuszom projektu. Inne przecież nie mają sensu! Wspólnie przećwiczymy szacowanie rezerw czasowych i finansowych dla planów bardzo ambitnych. Zbyt małe rezerwy nie pozwalają na elastyczność zarządzania. Ale zbyt duże to przecież marnotrawstwo!

Nauczę Cię jak, wśród setek zadań, znajdować te najbardziej krytyczne dla Ciebie. I zapomnij o ścieżce krytycznej. W złożonych projektach to mit!

Pokażę Ci też harmonogramowego potwora. Zjawisko, które sprawia, że nawet najlepsze projekty najlepszych kierowników mogą mieć kłopoty z dotrzymaniem terminów w naszych czasach. My znajdziemy sposób, żeby już nigdy nie dać się zaskoczyć.

Zajęcia odbywają się z użyciem MSProject i specjalnych dodatków dla praktyków. Ich w pełni funkcjonalne wersje testowe każdy uczestnik otrzyma za darmo.

Lunch
12:30 - 13:30

Tomasz Andreasik TenStep
13:30 - 17:00
Hybrydowe harmonogramowanie złożonych projektów – warsztat dla praktyków zarządzania

Zarządzasz na co dzień naprawdę złożonymi projektami? Musisz codziennie oceniać skutki zmian i przesunięć w Twoim projekcie? Używasz MS Project lub podobnych narzędzi?

Poznaj sposoby planowania, które przeniosą cię do zupełnie nowego wymiaru! Świat odchodzi od linearnych harmonogramów. XXI wiek, szybko zmieniające się otoczenie, łatwa komunikacja w projektach sprawiają, że Twoje plany muszą być gotowe na elastyczność! A Ty i Twój projekt – na wiarygodność, jakiej nie osiągniesz starymi metodami.

Na tym warsztacie pokażę Ci jak automatycznie sprawdzać czy Twój harmonogram jest porządnie zrobiony. Czy nadaje się on do wyciągania wniosków, symulacji, korekt. Bo jeśli taki nie jest, to lepiej go w ogóle nie robić! Poznamy razem metody łatwej oceny szans zakończenia projektu w terminie. To pozwoli Ci składać tylko wiarygodne obietnice interesariuszom projektu. Inne przecież nie mają sensu! Wspólnie przećwiczymy szacowanie rezerw czasowych i finansowych dla planów bardzo ambitnych. Zbyt małe rezerwy nie pozwalają na elastyczność zarządzania. Ale zbyt duże to przecież marnotrawstwo!

Nauczę Cię jak, wśród setek zadań, znajdować te najbardziej krytyczne dla Ciebie. I zapomnij o ścieżce krytycznej. W złożonych projektach to mit!

Pokażę Ci też harmonogramowego potwora. Zjawisko, które sprawia, że nawet najlepsze projekty najlepszych kierowników mogą mieć kłopoty z dotrzymaniem terminów w naszych czasach. My znajdziemy sposób, żeby już nigdy nie dać się zaskoczyć.

Zajęcia odbywają się z użyciem MSProject i specjalnych dodatków dla praktyków. Ich w pełni funkcjonalne wersje testowe każdy uczestnik otrzyma za darmo.

Prelegenci

Tegorocznej konferencji
 • Małgorzata Kusyk
  Małgorzata Kusyk
  Prezes PMI PC, PMP, PRINCE2, CEO AgilePMO
 • Dorota Włoch
  Dorota Włoch
  MBA
 • Tomasz Andreasik
  Tomasz Andreasik
  Prezes Zarządu TenStep Polska
 • Bartosz Liberski
  Bartosz Liberski
  Trener umiejętności miękkich
 • Lyubomyr Humetskyy
  Lyubomyr Humetskyy
  PMP, Vice President
 • Agnieszka Maria Gasperini
  Agnieszka Maria Gasperini
  PMI REGION MENTOR, PMP, PMI-ACP, SDI2
 • Mirosław Dąbrowski
  Mirosław Dąbrowski
  Agile Coach, Trainer, Consultant, IT Portfolio / Product Manager
 • Paweł Gąsowski
  Paweł Gąsowski
  Trener Biznesu i Coach
 • Grzegorz Szałajko
  Grzegorz Szałajko
  Doradca strategiczny
 • Maciej Bodych
  Maciej Bodych
  MBA, PMP, PfMP, PMI-ACP
Regulamin prelegenci

Sponsorzy

 
Credit-Suisse
SoftServe
TenStep Polska
Agilopolis
Mirosław Dąbrowski
Management Training & Development Center
IT KONTRAKT
 

Partnerzy

 
WHITECOM
Project Management Session
Grzegorz Szałajko
One Press
Project Management Group
Akademia Białego Kruka
Octigo
ARAW
 

Media

 
SUCKESCR
Klub MBA Wrocław
ForumBiznesu.pl
Strefa PMI
Wrocławskie Centrum Badań EIT+
Strefa PMa
4PM
 

Bilety

Nie czekaj, już dziś zapisz się na III Konferencję Zarządzania Projektami!

Cennik Early Birds

do 17 kwietnia 2016

(*) Podane ceny są cenami BRUTTO wyrażone w polskich złotych (PLN)
(*) Oznacza cenę dla aktywnego członka PMI Poland Chapter

Silver
 • Welcome pack
 • Prelekcje
 • Networking
 • Przerwy kawowe
 • Lunch

200/150*

Sprzedaż zakończona
Gold
 • Welcome pack
 • Prelekcje
 • Networking
 • Przerwy kawowe
 • Lunch
 • Warsztat

600/450*

Sprzedaż zakończona

Cennik

od 18 kwietnia 2016

(*) Podane ceny są cenami BRUTTO wyrażone w polskich złotych (PLN)
(*) Oznacza cenę dla aktywnego członka PMI Poland Chapter

Silver
 • Welcome pack
 • Prelekcje
 • Networking
 • Przerwy kawowe
 • Lunch

300/225*

Sprzedaż zakończona
Gold
 • Welcome pack
 • Prelekcje
 • Networking
 • Przerwy kawowe
 • Lunch
 • Warsztat

900/675*

Sprzedaż zakończona
Regulamin uczestnicy

Nie czekaj dłużej! Zarezerwuj swoje miejsce na najbardziej inspirującej konferencji roku!

Zapytaj o rejestrację

Miejsce

Silver Tower Center Wrocław

Lokalizacja

Hotel położony jest w ścisłym centrum miasta naprzeciwko Dworca Głównego. Zapewnia to łatwy dojazd do hotelu i bezproblemową komunikację publiczną z całym miastem. Przy Silver Tower Center znajdują się liczne przystanki tramwajowe i autobusowe. Łatwo dojechać z nich w każde miejsce.

Pieszo z Silver Tower Center dojdziesz do wybranych miejsc w centrum Wrocławia:

 • Dworzec Główny PKP  –  1 min.
 • Dworzec autobusowy –  5 min.
 • Opera Wrocławska – 14 min.
 • Plac Dominikański – 15 min.
 • Muzeum Miejskie Wrocławia (Pałac Królewski) – 18 min.
 • Rynek i Ratusz – 20 min.
 • Uniwersytet Wrocławski – 22 min.
 • Plac Grunwaldzki – 25 min.
 • Ostrów Tumski  – 26 min.
 • Katedra – 30 min.

Parking

Silver Tower Center oferuje 50 płatnych miejsc parkingowych w podziemnym garażu (opłata 6 zł/h). Dworzec Główny PKP pod placem dworcowym do dyspozycji oddaje 180 miejsc (opłata 2 zł/h; doba 40 zł).

IBIS STYLES WROCŁAW CENTRUM

Silver Tower Center Wrocław / Plac Konstytucji 3 Maja nr 3
Mapa

Samochód

Samochodem dojedziesz kieruj się na centrum miasta. Hotel położony jest niedaleko przebiegającej  drogi ekspresowej nr 8 (E67) Warszawa–Praga. Od granicy z Niemcami: jedź autostradą A4 (E40) w kierunku Krakowa. GPS: N 51° 5′ 59.08” E 17° 2′ 25.48”

Rozkłady MPK

Komunikacja miejska

Przystanek: Dworzec Główny PKP

Tramwaje: 0L, 0P, 2, 5, 8, 9, 11, 15, 31PLUS, 32PLUS

Autobusy: K, N, 106,110, 113, 114, 120, 122, 125, 145, 146, 325, 409, 602, 612, 900P, 900L, 910, 240

Linie nocne: 241, 243, 245, 246, 247, 249, 250, 251, 253, 255, 257, 259

Dworzec PKP

Kolej

Silver Tower Center znajduje się vis a vis Dworca PKP Wrocław Główny. Szczegółowe informacje oraz aktualny rozkład pociągów można znaleźć na stronie PKP.

Lotnisko

Samolot

Port Lotniczy Wrocław  znajduje się 10 km od Silver Tower Center, skąd bezpośrednio dojedziesz autobusem linii 106.

POZNAJ ZESPÓŁ ORGANIZUJĄCY KONFERENCJĘ

Pasjonatów zarządzania projektami

Jedynym sposobem, aby być naprawdę zadowolonym z tego co robimy, jest wiara w to, że nasza praca zmienia świat. Tak rodzi się pasja. A jeśli pasję do Project Managementu połączyć z niepożytą siłą i energią wolontariuszy, wówczas powstają nasze projekty.

Michał-Serwa
Michał Serwa
Sponsorzy

Kamila-Czerniak
Kamila Czerniak
Grafika i Marketing

Ewa-Serwa
Ewa Serwa
Strona internetowa

Pawel-Lopatka
Paweł Łopatka
Sponsorzy

Aleksander-Lemiec
Aleksander Lemiec
Kierownik konferencji

Mirosław Dąbrowski
Mirosław Dąbrowski
Strona Internetowa

Gabriel-Sznajder
Gabriel Sznajder
Sponsorzy i Prelegenci

Pawel Bochnowski
Paweł Bochnowski
Prelegenci

Anna Muszynska
Anna Muszyńska
Prelegenci i Dostawcy

Anna-Kryszk
Anna Kryszk
Prelegenci i Logistyka

Paweł Panowicz
Prelegenci

Szymon Gornik
Szymon Górnik
PM Gala

Daria Ostrowska
Daria Ostrowska
Marketing

Marta-Maciaszek
Marta Maciaszek
Speakers

Małgorzata Kusyk
Prezes PMI PC, PMP, PRINCE2, CEO AgilePMO

Małgorzata Kusyk, PMP, PRINCE2, CEO AgilePMO, Conlea Project Management Product Owner, mentor, trener biznesu, wykładowca MBA, twórca innowacyjnych metodyk i szkoleń z zakresu zarządzania projektami, w tym pierwszej w Polsce Akademii Transition Managera, prezes Project Management Institute Poland Chapter (PMI).

Praktyk zarządzania projektami z wieloletnim doświadczeniem, które zdobyła prowadząc globalne projekty na całym świecie w różnych sektorach i branżach, łącząc w nich podejścia zwinne z tradycyjnymi. Tak jak Michael Jordan wierzy, że dzięki talentowi możesz wygrywać spotkania, ale to inteligencja i gra zespołowa sprawia, że wygrywa się mistrzostwa. Prelegentka na konferencjach w Polsce i na świecie, autorka wielu artykułów oraz inspirującego bloga. Od wielu lat aktywnie działa w stowarzyszeniu PMI®. To, co ją wyróżnia to kreatywność i otwartość na eksperymentowanie, dzięki czemu rozwiązania, które proponuje są unikatowe i dostosowane do potrzeb klienta.

Dorota Włoch
MBA

Ekspert w zarządzaniu dużymi projektami inwestycyjnymi i wdrażania systemów zaradzania

W swojej karierze zawodowej zajmowała kluczowe stanowiska menedżerskie, m.in. Wiceprezesa Zarządu Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (relacje z kluczowymi inwestorami oraz prowadzenie strategicznych inwestycji), Prezes KGHM – ZANAM, Wiceprezes Zarządu KGHM Polska Miedź S.A. (zarządzanie rozwojem i inwestycjami, opracowanie i wdrożenie strategii, nadzór nad projektami strategicznymi realizowanymi przez KGHM (Seerra Gorda – budowa kopalni w Chile o bużecie ponad 4 mld USD, Budowa Elektrociepłowni Polkowice i Elektrociepłowni Głogów o budżecie ponad 0,5 mld PLN, Głogów Głęboki Przemysłowy – udostępnienie nowych złóż miedzi -ponad 2,7 mld PLN, modernizacja Pirometalurgii – 1,7 mld PLN. Bezpośredni udział w przygotowaniu wspólnego projektu z Tauron budowa nowej elektrowni Blachownia. Bezpośredni udział w przygotowaniu wspólnego projektu (spółki PGNiG, PGE, Tauron, ENEA i KGHM) rozpoznania złoża “gazów łupkowych”. Negocjacje warunków udziału KGHM w konsorcjum budowy elektrowni atomowej w Polsce).

Praktyk i doradca z bardzo dobrą znajomością przepisów prawa budowlanego, ochrony środowiska, ustawy o zagospodarowaniu przestrzennym oraz pozwoleniach integrowanych. Prezentuje doskonałe zdolności skutecznego prowadzenia projektów oraz koncepcyjne i innowacyjne podejście do systemowego zarządzania projektami. Posiada wieloletnie doświadczenie zarządzania dużymi zespołami.

Ukończyła Szkołę Główną Handlową – Międzynarodowe Standardy Rachunkowości i Sprawozdawczości Finansowej oraz The George Washington University i Akademię Ekonomiczną we Wrocławiu, Program MBA a także Uniwersytet Wrocławski, spec.: hydrogeologia

Tomasz Andreasik
Prezes Zarządu TenStep Polska
Bartosz Liberski
Trener umiejętności miękkich

Trener umiejętności miękkich, mówca i przedsiębiorca, prowadzi zajęcia dla największej firmy szkoleniowej w kraju – Altkom Akademii. Życiowy optymista. Współtworzy portal prokrastynacja.eu, poświęcony problemowi nawykowego odwlekania. Obecnie pisze książkę poświęconą temu zagadnieniu. W wolnych chwilach słucha muzyki rockowej – pewnie dlatego, że to słuchania rocka nie da się odwlekać. Po prostu się nie da.

Lyubomyr Humetskyy
PMP, Vice President

Vice President, Delivery Centers of Excellence at SoftServe

Lyubomyr joined the company in 2000 as a Software Engineer and for the next 2 years he executed Senior Engineer and Tech Lead roles on various projects as well as was one of co-founders of SoftServe’s department, which specializes in mobile solutions design and implementation.

Starting from 2002, Lyubomyr moved to Project Management and has successfully executed and delivered more than 20 various projects and programs for SoftServe’s customers.

In 2011, Lyubomyr took leadership position in Project Management Office and by leveraging his vast experience in software engineering and project management, he successfully drove project management competency and capacity development at SoftServe. In 2015, Lyubomyr also took leadership position in Software Development Office and was responsible for software engineering competency development at SoftServe.

At the beginning of 2016 and till now, Lyubomyr runs and develops Delivery Centers of Excellence organization at SoftServe, he is responsible for delivery success and excellence in Project Management, Software Architecture and Engineering, Quality Management and Technical Communications through professional development, competency management and Delivery organization support, assessments, audits, analytics and governance as well as helping establishing Delivery Leadership competency within SoftServe.

Agnieszka Maria Gasperini
PMI REGION MENTOR, PMP, PMI-ACP, SDI2

Agnieszka Gasperini jest Kierownikiem Projektów (PMP) z 17 – letnim doświadczeniem i znajomością 6 języków obcych. Karierę zawodową rozpoczęła w Siemens AG w 1999 roku. Stworzyła nową kulturę profesjonalnych kierowników projektu w Siemens jako pierwszy PMP w firmie.Od 2003 roku Agnieszka jako Prezes PMC (www.pmc.org.pl) przez 11 lat prowadziła firmę konsultingową w kraju i zagranicą w zakresie zarządzania projektami oraz finansowania projektów z funduszy unijnych. Od 2014 Agnieszka rozpoczęła współpracę z międzynarodową firmą Practical Thinking Group na stanowisku Managing Director EMEA. (www.practical-thinking.com )

Aktywny trener, coach i mentor dla zespołów projektowych.

Agnieszka Gasperini jest członkiem założycielem PMI Poland Chapter od 2002 roku. Była członkiem Zarządu PMI PC przez 4 lata jako wiceprezes i prezes. Agnieszka jest bardzo aktywnym Speakerem i organizatorem wydarzeń biznesowych, takich jak seminaria, konferencje i kongresy, w zakresie zarządzania projektami i funduszy europejskich. Od stycznia 2015 Agnieszka Gasperini pełni rolę PMI Region Mentor na Europę Centralną (www.pmi.org)

Mirosław Dąbrowski
Agile Coach, Trainer, Consultant, IT Portfolio / Product Manager

Agile & Lean Coach. Konsultant oraz architekt rozwiązań IT z bogatym 13 letnim doświadczeniem w informatyce (poczatki jako programista JEE/PHP oraz Webmaster). Całe życie zawodowe związany z inżynierią oprogramowania (web, mobile, ecommerce, enterprise). Posiada 5 lat międzynarodowego doświadczenia jako Agile Coach oraz 8 lat doświadczenia w inżynierii oprogramowania. Wspierał i prowadził dziesiątki zespołów programistycznych. Autor narzędzia do badania dojrzałości projektów zwinnych.

Międzynarodowy anglojęzyczny trener, wykładowca, autor i prelegent

Anglojęzyczny, międzynarodowy trener z szerokiego obszaru zarządzania (zarówno tradycyjne oraz zwinne) oraz IT (programowanie, testy, bezpieczeństwo, audyt). Posiada 11 lat aktywnej praktyki trenerskiej w ramach której przeszkolił ponad 3000 osób w Europie. Pełni rolę Master trenera w kilku międzynarodowych organizacjach. Odpowiada za rozwój kadry trenerskiej. Wiodący autor 50 akredytowanych szkoleń. Akredytowany trener PRINCE2, PRINCE2 Agile, MSP, MoP, P3O, ITIL, MoV, M_o_R, AgilePM, OBASHI, ASL2, BiSL i wielu innych standardów.

Autor wielu artykułów z dziedziny zarządzania projektami. Prelegent na polskich i zagranicznych konferencjach z obszarów Agile. Twórca 50+ interaktywnych map myśli nt. zarządzania oraz IT (ponad 2mln odwiedzin i 150.000 polubień): www.miroslawdabrowski.com.

PMI Poland Chapter

Inicjator programu transformacji usług IT w PMI Poland Chapter. Jako IT Product Manager odpowiedzialny jest za portfel inwestycyjny z obszaru portali internetowych. Dba o roadmapę oraz wizję rozwoju (w tym utrzymanie oraz standaryzację) w ramach 10 portali internetowych PMI PC.

Osiągnięcia

 • Ambasador konsorcjum DSDM International, tłumacz metodyki AgilePM
 • Ambasador konsorcjum ASL BiSL Foundation, tłumacz stadardów ASL i BiSL
 • Ekspert merytoryczny AXELOS. Tłumacz standardu PRINCE2 Agile
 • Finalista prestiżowego międzynarodowego konkursu Agile Awards w kategoriach:
  • Najlepszy zespół stosujący metodykę DSDM/AgilePM
  • Wkład w promocję metodyki DSDM/AgilePM na świecie

Ma za sobą ponad 100 certyfikacji w zakresu inżynierii IT oraz szeroko pojętego zarządzania. Wybrane certyfikacje: CISA*, CISM*, CRISC*, MCT, MCP, MCITP, MCSA, MCSE, MCSE-S, MCS, MCTS, AgilePM, PSM1, SMC, SPOC, AEC, DSDM, TOGAF 8/9L2, COBIT5, PRINCE2, PRINCE2 Agile, MSP, MoP, P3O, M_o_R, MoV, ITIL Expert, ASL2, BiSL, CAPM, Project+, Network+, Server+, Security+, CASP, Apollo 13 ITSM simulation trainer, REQB, IQBBA, OCUP Advanced, OCEB, SCJP, SCWCD, SCBCD, SCDJWS, SCMAD, ZCE 5.0, ZCE 5.3. (*zdany egzamin)

AXELOS-SME2015-Agile-Awards-Finalist

DSDM-International-Ambassador-logo-white

Paweł Gąsowski
Trener Biznesu i Coach

Trener biznesu i coach. Koordynator i kierownik programów unijnych POKL. Absolwent Szkoły Trenerów Biznesu i Szkoły Coachingu MODERATOR. Członek Toastmasters Polska. Specjalizuje się w szkoleniach z zarządzania personelem, wystąpień publicznych i miękkich aspektów zarządzania projektami. Koordynator i twórca programów rozwojowych w korporacjach. Twórca szkoleniowych gier strategicznych z zarządzania projektami – nagrodzony przez PMI Award w 2007, 2009 i 2013 za najlepsze szkolenie roku. W korporacjach wpierał wdrażanie programów zarządzania jakością Six Sigma.

Grzegorz Szałajko
Doradca strategiczny

Wspiera menedżerów w budowaniu strategii, modeli biznesowych oraz skutecznych środowisk do realizacji przedsięwzięć, doskonalenia metod zarządzania i skutecznego wprowadzania zmian. Jednocześnie wnosi do ich organizacji swoje bogate międzynarodowe doświadczenie oraz pasję do zarządzania projektami. Posiada doświadczenie zawodowe obejmujące zarówno współpracę z firmami o zasięgu globalnym jak i z lokalnymi liderami rynku w branżach takich jak IT, telekomunikacja, outsourcing usług, finanse i bankowość, R&D, produkcja przemysłowa, energetyka czy branża wydobywcza. Fellow w międzynarodowym think-tanku Systemic Excellence Group.

Wiodący edytor międzynarodowego standardu oceny projektów IPMA Project Excellence Baseline. Jeden z pierwszych członków PMI Poland Chapter oraz współzałożyciel wrocławskiego oddziału PMI, w którym pełnił przez kilka lat funkcję v-ce prezesa d.s. współpracy. Wykłada zarządzanie strategiczne oraz zarządzanie projektami w programach MBA, Executive MBA oraz na licznych studiach podyplomowych. Ponadto, Grzegorz jest cenionym speakerem zapraszanym do udziału w krajowych i międzynarodowych wydarzeniach w dziedzinie zarządzania projektami.

Absolwent Informatyki na Politechnice Wrocławskiej oraz Socjologii na Uniwersytecie Wrocławskim. Posiada m.in. certyfikaty Project Management Professional (PMP), International Certified Coach (ICC), Certified Information Systems Auditor (CISA) oraz uprawnienia do zasiadania w radach nadzorczych spółek z udziałem Skarbu Państwa.

Maciej Bodych
MBA, PMP, PfMP, PMI-ACP

Certyfikowany ekspert w zakresie zarządzania projektami, portfelem projektów i PMO. Realizował audyty oraz projekty doradcze i wdrożeniowe w Polsce, Niemczech, Szwajcarii, Anglii oraz na Ukrainie. Specjalizuje się w obszarze usprawnień organizacji poprzez wdrożenie zarządzania portfelem projektów i PMO oraz w obszarze rozwoju kierowników projektów.

Od roku 2010 pracuje dla PMI Global pełniąc rolę mentora odpowiedzialnego za oddziały w Europie Wschodniej oraz doradcy zarządu w zakresie rekrutacji. Od 2005 roku certyfikowany PMP. W roku 2014 w ramach pilotażu nowej certyfikacji PMI uzyskał w grupie pierwszych osób na świecie tytuł Portfolio Management Professional (PfMP).

Autor wielu artykułów z dziedziny zarządzania projektami oraz współautor książki „PMO. Praktyka zarządzania projektami i portfelem projektów”.

Aktualnie jest prezesem firmy WHITECOM Project Experience specjalizującej się w szkoleniach, ustawieniu PMO oraz zarządzania projektami i portfelem projektów w organizacjach.

Share This

Podziel się nowiną o konferencji PMI PC Wrocław!

Promuj metodyczne zarządzanie projektami w Polsce! :)